Terapia Indywidualna – Kraków

Trudno Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje, ale czujesz całym sobą, że coś jest nie tak. Przeżywane emocje Cię wykańczają. Wspomnienie z przeszłości, mimo, że tak bardzo chcesz o nim zapomnieć nie daje spokoju. Wiele razy już mówiłaś, mówiłeś sobie, że to ostatni raz i kończę, zmieniam się, ale nie wyszło. Nie musi tak być! Można to zmienić!

Terapia indywidualna – Kraków

Jeśli dasz sobie szansę, pomogę Ci. Pomogę Ci zrozumieć, co przeżywasz w danej chwili, skąd biorą się emocje, których doświadczasz i zachowania, które nie do końca akceptujesz i może Ci przeszkadzają. Lęk przestanie panować nad Twoim życiem. Jeśli zaufasz i otworzysz się to dasz sobie szansę uwolnienia się od przykrych doświadczeń z przeszłości, które męczą Cię do dzisiaj. Jeśli zdecydujesz się na wspólną podróż to pomogę Ci wzmocnić swoją pewność siebie i odzyskać ster nad swoim życiem. Każdy chce być kapitanem swojego statku. Nie musisz być zniewolony przez jakąś substancję czy zachowanie.

Kiedy należy rozważyć terapię indywidualną? | Kraków

Z roku na rok rośnie świadomość społeczeństwa w zakresie istoty dbałości o zdrowie psychiczne. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, że bagatelizowanie problemów w tym obszarze może nieść bardzo poważne skutki zdrowotne. Organizm zwykle wysyła masę bodźców, które powinny być traktowane jako sygnał ostrzegawczy.

Jeśli borykasz się z chronicznym stresem, uzależnieniami, barierami w budowaniu relacji z innymi, traumatycznymi przeżyciami, przewlekłym smutkiem i brakiem poczucia zrozumienia, rozważ wizytę w gabinecie psychoterapeutycznym.

Dlaczego warto zdecydować się na terapię indywidualną? | Kraków

Z wykształcenia i powołania jestem psychologiem, psychoterapeutą uzależnień i psychoterapeutą, któremu bliskie jest podejście poznawczo behawioralne, które mówi, iż to jak myślimy i jak interpretujemy rzeczywistość wpływa na nasze zachowania i emocje. Na co dzień pracuję z osobami doświadczającymi cech syndromu DDA/DDD, z osobami uzależnionymi zarówno od substancji psychoaktywnych jak i od zachowań, osobami współuzależnionymi, osobami zmagającymi się z lękami i trudnościami emocjonalnymi oraz osobami z zaburzeniami odżywiania.

Jak przebiega terapia indywidualna? | Kraków

Mój gabinet jest pełny zieleni, która koi i uspokaja. Bo taki ma być cel naszego spotkania. Pierwsza wizyta u psychologa, psychoterapeuty często nie jest łatwa. Może towarzyszyć Ci lęk, niepokój, obawa, stres, niepewność. I jest to zupełnie naturalna reakcja na coś nowego i nieznanego. Dodatkowo informuje Cię, że to co się w Twoim życiu dzieje, jest dla Ciebie ważne i istotne. Może pojawić się myśl: „co ja będę mówić/mówił? Jak mam się zachować?”. Po prostu pozwól wypłynąć Twoim emocjom i myślom na zewnątrz, nawet, jeśli są one nieprzyjemne. Będzie to punktem wyjścia do dalszej pracy i relacji, która ma kluczowe znaczenie.

Cele terapii indywidualnej | Kraków

Celem terapii indywidualnej jest zaznajomienie pacjentów z racjonalnymi schematami działań, które często bywają zaburzone przez przeżyte już doświadczenia. Poszerzenie perspektyw pozwala dotrzeć do źródeł problemów psychicznych i zwiększyć samoświadomość w obszarze własnej emocjonalności.

Każde spotkanie prowadzone jest w sposób indywidualny. Metodyka pracy z pacjentem dobrana zostaje zgodnie z jego możliwościami i potrzebami. Psychoterapeuta nie jest osobą, która powie, jak postępować. Przeprowadzi jednak przez odpowiedni proces behawioralno-poznawczy, dzięki któremu pacjent sam będzie w stanie stwierdzić, jakie zachowania są odpowiednie, a jakie warto eliminować.

Odpowiednie wykształcenie psychoterapeuty

Decydując się na pomoc psychoterapeuty, warto dokładnie zapoznać się z jego wykształceniem i jakością świadczeń, jakie oferuje. W gabinecie Zielone Przedmieście dokładamy wszelkich starań, aby spotkania terapeutyczne były komfortowe, przyjazne, a zarazem owocne dla pacjentów. Wysoką jakość pomocy psychoterapeutycznej potwierdzają opinie zadowolonych osób, które zdecydowały się zrobić krok w kierunku własnego zdrowia psychicznego.

Należy pamiętać, że każdy ma inne doświadczenia życiowe, a także znacznie różniący się od siebie system wartości. Profesjonalna pomoc psychoterapeutyczna powinna być poprzedzona dokładną konsultacją, w trakcie której terapeuta będzie miał możliwość zapoznania się ze sferą behawioralną pacjenta.

Pierwszy krok na drodze do zdrowia psychicznego – terapia indywidualna w Krakowie i okolicach

Przyjdź na spotkanie i daj sobie szanse odzyskać ster nad swoim życiem! Bardzo chce Ci w tym pomóc, ale to Ty musisz wykonać pierwszy krok. Nie zwlekaj, szkoda czasu na cierpienie. Jeśli się zdecydujesz to możemy popracować nad:
– trudnościami w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami
– wahaniami nastroju
– wybuchami złości– doświadczanym lękiem
– trudnościami w trwającym związku– wspomnieniami i doświadczeniami z przeszłości, które nie dają spokoju i utrudniają normalne funkcjonowanie
– problemami związanymi z życiem w rodzinie, gdzie występowały bądź nadal występują różnego rodzaju trudności, problemy i dysfunkcję
– uzależnieniem od substancji psychoaktywnych bądź od zachowań– przeżywanymi trudnościami wynikającymi z trwania w związku z osobą uzależnioną bądź nadużywającą substancji psychoaktywnych
– cechami syndromu dorosłego dziecka alkoholika (DDA) bądź dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej (DDD)
– zbyt niska samooceną
– objawami somatycznymi, u których podłoża mogą leżeć przeżywane emocje

Terapia indywidualna – Kraków | Kontakt z gabinetem

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości co do przedstawianej oferty terapii indywidualnej serdecznie zapraszamy do kontaktu. Zdajemy sobie sprawę, że decyzja o skorzystaniu z pomocy psychoterapeuty wiąże się z wyjściem z własnej strefy komfortu.

Należy jednak pamiętać, że każdy profesjonalny specjalista skupia się na świadczeniu pomocy w rozwiązywaniu problemów pacjentów o podłożu psychicznym. Nie ocenia, nie oskarża, nie klasyfikuje w konkretnych ramach, ale także nie wskazuje jednej, skutecznej ścieżki działania. Jego zadaniem jest dbałość o wspólne dotarcie z daną osobą do źródła jej problemów psychicznych, a następnie przestawienie alternatyw i potencjalnych rozwiązań, które mogą zostać rozpatrzone oraz sukcesywnie wykorzystane w życiu.