Terapia indywidualna

     Trudno Ci zrozumieć, co się z Tobą dzieje, ale czujesz całym sobą, że coś jest nie tak. Przeżywane emocje Cię wykańczają. Wspomnienie z przeszłości, mimo, że tak bardzo chcesz o nim zapomnieć nie daje spokoju. Wiele razy już mówiłaś, mówiłeś sobie, że to ostatni raz i kończę, zmieniam się, ale nie wyszło. Nie musi tak być! Można to zmienić!

     Jeśli dasz sobie szanse, pomogę Ci. Pomogę Ci zrozumieć, co przeżywasz w danej chwili, skąd biorę się emocje, których doświadczasz i zachowania, które nie do końca akceptujesz i może Ci przeszkadzają. Lęk przestanie panować nad Twoim życiem. Jeśli zaufasz i otworzysz się to dasz sobie szanse uwolnienia się od przykrych doświadczeń z przeszłości, które męczą Cię do dzisiaj. Jeśli zdecydujesz się na wspólną podróż to pomogę Ci wzmocnić swoją pewność siebie i odzyskać ster nad swoim życiem. Każdy chce być kapitanem swojego statku. Nie musisz być zniewolony przez jakąś substancję czy zachowanie. 

  Z wykształcenia i powołania jestem psychologiem, psychoterapeutą uzależnień i psychoterapeutą, któremu bliskie jest podejście poznawczo behawioralne, które mówi, iż to jak myślimy i jak interpretujemy rzeczywistość wpływa na nasze zachowania i emocje. Na co dzień pracuję z osobami doświadczającymi cech syndromu DDA/DDD, z osobami uzależnionymi zarówno od substancji psychoaktywnych jak i od zachowań, osobami współuzależnionymi, osobami zmagającymi się z lękami i trudnościami emocjonalnymi oraz osobami z zaburzeniami odżywiania.

     Mój gabinet jest pełny zieleni, która koi i uspokaja. Bo taki ma być cel naszego spotkania. Pierwsza wizyta u psychologa, psychoterapeuty często nie jest łatwa. Może towarzyszyć Ci lęk, niepokój, obawa, stres, niepewność. I jest to zupełnie naturalna reakcja na coś nowego i nieznanego. Dodatkowo informuje Cię, że to co się w Twoim życiu dzieje, jest dla Ciebie ważne i istotne. Może pojawić się myśl: „co ja będę mówić/mówił? Jak mam się zachować?”. Po prostu pozwól wypłynąć Twoim emocjom i myślom na zewnątrz, nawet, jeśli są one nieprzyjemne. Będzie to punktem wyjścia do dalszej pracy i relacji, która ma kluczowe znaczenie. 

     Przyjdź na spotkanie i daj sobie szanse odzyskać ster nad swoim życiem! Bardzo chce Ci w tym pomóc, ale to Ty musisz wykonać pierwszy krok. Nie zwlekaj, szkoda czasu na cierpienie.  Jeśli się zdecydujesz to możemy popracować nad:

– trudnościami w radzeniu sobie z przeżywanymi emocjami

– wahaniami nastroju

– wybuchami złości– doświadczanym lękiem

– trudnościami w trwającym związku– wspomnieniami i doświadczeniami z przeszłości, które nie dają spokoju i utrudniają normalne funkcjonowanie

– problemami związanymi z życiem w rodzinie, gdzie występowały bądź nadal występują różnego rodzaju trudności, problemy i dysfunkcję

– uzależnieniem od substancji psychoaktywnych bądź od zachowań– przeżywanymi trudnościami wynikającymi z trwania w związku z osobą uzależnioną bądź nadużywającą substancji psychoaktywnych

– cechami syndromu dorosłego dziecka alkoholika (DDA) bądź dorosłego dziecka z rodziny dysfunkcyjnej (DDD)

– zbyt niska samooceną

– objawami somatycznymi, u których podłoża mogą leżeć przeżywane emocje