Psychoterapia Poznawczo-Behawioralna – Kraków

Zdrowie psychiczne jest niezwykle istotne, co potwierdzi każdy terapeuta i nie tylko. Ma ono wpływ na bardzo dużo aspektów życia, a także na zdrowie fizyczne, co zostało udowodnione naukowo.

Na przestrzeni dziesiątek lat ludzkość nauczyła się rozpoznawać różne problemy natury psychicznej, a także wywoływane przez nie choroby. Dziś specjaliści posiadają nie tylko wiedzę i umiejętności, ale także całe programy terapeutyczne, których zadaniem jest pomoc osobom w kryzysie zdrowia psychicznego. Jedną z najpopularniejszych metod stosowanych współcześnie przez profesjonalistów jest psychoterapia poznawczo-behawioralna.

Psychoterapia poznawczo-behawioralna Kraków – profesjonalna pomoc

Realizowana przez nas psychoterapia poznawczo-behawioralna w Krakowie jest metodą stosowaną w psychologii i psychiatrii już od ponad 60 lat. W miarę upływu lat techniki wykorzystywane w jej ramach zostały oczywiście zaktualizowane oraz dostosowane do potrzeb dzisiejszych pacjentów.

W naszym gabinecie organizujemy spotkania z pacjentami w ramach psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Krakowie. Jeśli więc poszukujesz pomocy, to serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem leczenia i do kontaktu.

Charakterystyka psychoterapii poznawczo-behawioralnej – Kraków

W tej metodzie leczenia kluczowe jest założenie, iż myśli, zachowania i emocje człowieka mają na siebie wzajemny wpływ. Poprzez takie oddziaływanie wytwarzają się z kolei wzorce zachowań, które niekoniecznie muszą być właściwe. Regularne zdarzenia tego typu mogą natomiast doprowadzić do utrwalenia się wspomnianych zachowań, a stąd już prosta droga do poważniejszych kłopotów.

Pomóc w wykryciu tych niewłaściwych i zaburzonych wzorców oraz zastąpić je nowymi pomaga właśnie psychoterapia poznawczo-behawioralna w Krakowie, którą proponujemy pacjentom.

Kiedy warto skorzystać z psychoterapii poznawczo-behawioralnej w Krakowie?

Na terapię poznawczo-behawioralną skierować może specjalista, jeśli wykryta zostanie taka potrzeba. Stanowi natomiast podstawowe narzędzie walki z różnego rodzaju zaburzeniami o podłożu depresyjnym czy lękowym.

Przede wszystkim pomaga w wyprowadzaniu chorych z fobii i leków napadowych. Powszechnie stosowana jest także w procesach leczenia takich zaburzeń jak stres pourazowy (PTSD), bulimia, zaburzenia kompulsywno-obsesyjne czy nerwice.

Ten rodzaj terapii stosuje się nie tylko u osób zmagających się z problemami natury psychicznej, ale także jako sposób na radzenie sobie ze stresem, gdzie również jest bardzo skuteczna.

Postaw na doświadczonych specjalistów w zakresie psychoterapii behawioralno-poznawczej – Krakowie

Prowadzimy psychoterapię behawioralno-poznawczą w Krakowie już od długiego czasu, stale dbając o dobro pacjentów, będące dla nas kwestię priorytetową. Nasi pracownicy to prawdziwi specjaliści, którzy każdego dnia dokładają wszelkich starań, aby zapewnić maksymalnie profesjonalną i należytą opiekę wszystkim potrzebującym.

Jeżeli Ty również odczuwasz potrzebę skorzystania z profesjonalnej pomocy – u nas możesz na nią liczyć. Zapraszamy do kontaktu. W razie jakichkolwiek pytań z chęcią udzielimy na nie wyczerpujących odpowiedzi.